S.K. JANÓW
S.O. Białka
S.K. Michałów
zobacz katalog on-line
Z życia stadnin
o aukcjach

13 sierpnia, w Janowie Podlaskim, odbędzie się czterdziesta ósma aukcja Pride of Poland. Tradycja organizowania wielkiej aukcji konia arabskiego sięga 1970 roku. W tym roku wydarzenie miłośników koni odbędzie się podczas Święta Konia Arabskiego, które potrwa od 11 do 14 sierpnia.

Konie czystej krwi arabskiej cechuje elegancja, żywy temperament, lekka budowa ciała. Konie arabskie są bardzo wytrzymałe fizycznie, szybkie w galopie, do tego wrażliwe i przywiązanie do człowieka. Hodowla koni arabskich wymaga niezwykłej wiedzy i doświadczenia, którą z pewnością posiada Stadnina Koni w Janowie Podlaski, organizator Święta Konia Arabskiego, który przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zaprezentuje najwspanialsze okazy ogierów i klaczy. Konie, które będą licytowane podczas aukcji Pride of Polad pochodzą z trzech stadnin w Janowie Podlaski, Białce oraz Michałowie oraz ze stadnin prywatnych. Ośrodki te nie tylko posiadają wieloletnie doświadczeniem w hodowli koni czystej krwi arabskiej, ale i słyną na całym świecie z doskonałego materiału genetycznego.

Natomiast 14 sierpnia roku odbędzie się Letnia Aukcja Koni Arabskich – Summer Sale, podczas której również zostaną zaprezentowane wspaniałe okazy koni arabskich.COFNIJ