S.K. JANÓW
S.O. Białka
S.K. Michałów
zobacz katalog on-line
Z życia stadnin
z życia stadnin
Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.


www.skjanow.pl
Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o.


www.stadninamichalow.pl
Małopolska Hodowla Roślin HBP Sp. z o.o. Oddział Stado Ogierów w Białce

www.skbialka.pl
Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim usytuowana w miejscowości Wygoda (oddalona od Janowa Podlaskiego o 2 km) to najstarsza stadnina państwowa w naszym kraju. Początki jej powstania sięgają 1817 roku. Z uwagi na swoją lokalizację (wśród bujnych nadbużańskich łąk) stała się symbolem „końskiego raju”. Miejsce to słynie przede wszystkim z hodowli koni arabskich czystej krwi, ale też hodowli angloarabskiej. Uroku stadninie dodają nie tylko same konie, ale i piękna zabudowa. W zespole XIX-wiecznych stajni najbardziej znane są „Zegarowa” (1848 rok) oraz „Czołowa” (1841 rok). Stadnina Janów Podlaski to również kompleks sportowy, w którym odbywają się zawody konne o najwyższej radze, a także wiele innych imprez o charakterze jeździeckim.

Czytaj więcej
Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o.

Stadnina Koni Michałów powstała w 1953 i od tego czasu konsekwentnie realizuje program hodowlany koni czystej krwi arabskiej. Stado liczące ponad 400 sztuk, w tym 120 doskonałych klaczy matek, jest jednym z najwyżej cenionych stad koni czystej krwi arabskiej na świecie, a wyhodowane konie zdobywają najwyższe laury na czempionatach rangi światowej. Poza stadem koni czystej krwi arabskiej stadnina hoduje także konie rasy małopolskiej o rzadko spotykanej maści tarantowatej oraz utrzymuje niewielkie stado kucy szetlandzkich. Stadnina położona jest w malowniczym terenie województwa świętokrzyskiego w regionie zwanym Ponidziem. Lokalizacja stadniny stwarza doskonałe warunki do hodowli koni czystej krwi arabskiej.

Czytaj więcej
Małopolska Hodowla Roślin HBP Sp. z o.o. Oddział Stado Ogierów w Białce

Na północnych obrzeżach Roztocza, po drodze z Lublina do Zamościa, tuż obok Krasnegostawu, znajduje się Zakład Hodowlano-Produkcyjny Stado Ogierów Białka. Gospodarstwo obejmuje prawie 450 ha pól, łąk, pastwisk oraz stawów rybnych. Architektura, parkowa zieleń i osobliwe pejzaże sprawiają, że jawi się niczym staropolski majątek ziemski, oczarowując niepowtarzalnym klimatem. Białka od 1 grudnia 2012 została włączona do Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o. o. w Krakowie i posiada aktualnie 260 ha gruntów ornych, 130 ha łąk, 30 ha pastwisk i 28 ha stawów rybnych. Pogłowie koni to 125 koni czystej krwi arabskiej oraz 32 ogiery szlachetne ( w tym 19 małopolskich) i zimnokrwiste. Do 2015 roku na terenie SO Białka działała obora udojowa licząca ok. 180 sztuk bydła mlecznego rasy holsztyńsko-fryzyjskiej.
Czytaj więcej

WYBRANE WYNIKI

Wyniki z Białki – Czempionat Koni w Radomiu

Milian, Elzamira, Euspira – to imiona tylko niektórych koni z Małopolskiej Hodowli Roślin – ZHP SO Białka, które zdobyły tytułu podczas II Ogólnopolskiego Czempionatu Koni w Radomiu.


Czytaj więcej
RADOM 2017 – EMANOLLA NAJLEPSZYM KONIEM POKAZU!

Kl. EMANOLLA (Vitorio TO – Emandoria/Gazal Al Shaqab) zdobyła złoty medal klaczy młodszych oraz nagrodę „Best in Show” na rozegranym w dniach 16-17 lipca II Ogólnopolskim Czempionacie Koni Czystej Krwi w Radomiu.


Czytaj więcej
Shahad Athbah wygrała gonitwę

Kolejny weekend (8-9 lipca br.) na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Warszawa był udany dla Stajni Wyścigowej Stadniny Koni Janów Podlaski. W sobotę, 8 lipca Shahad Athbah wygrała pod S. Vasyutovem ważną gonitwę w nagrodzie SK Kurozwęki a dwa inne konie (Pio, Portia) w pozostałych sobotnich gonitwach zajęły płatne miejsca. W rozgrywanej w niedzielę Nagrodzie Janowa Bandolero zajął po dobrej walce 4 miejsce a Elader 5. W innych gonitwach Alton potwierdził klasę i zajął 2 miejsce, a Piaget i Czarci Róg płatne czwarte miejsca.


Czytaj więcej
Klacz Brasilia wygrała Puchar Generała Władysława Andersa

Piękna i dzielna klacz Brasilia (Portmer – Botura po Samsheik) hodowana w Stadninie Koni Janów Podlaski w dniach 24-25 czerwca 2017 roku wygrała gonitwę II grupy i zdobyła Puchar Generała Władysława Andersa.


Czytaj więcej


Czytaj starsze

COFNIJ